Stavební Regatta 2014 - online zpravodajství závodu Stavební regatta 2014 - čtvrtek 

Pořadatel:

Partneři:Zpravodajství ze závodu

Aktuální zpravodajství ze závodu přenášené on-line přímo ze startovní lodě.


Čtvrtek 4. září

10:20 - Zdravíme vás ze startovní lodě z mariny Biograd. Právě proběhl briefing kapitánů. Posádky dokončují přebírání lodí a pomalu vyráží na trénink. tréninková rozjížďka se pojede ve 14:30. Večer proběhne slavnostní zahájení regatty.

13:33 - Šest ze sedmi zúčastněných týmů vyplouvá na start dnešní tréninkové rozjížďky. Pokud budou povětrnostní podmínky příznivé, bude start u ostrova Gnalič a pojede se směrem na ostrov Kozina. Je teplo, pod mrakem a fouká mírné jugo.

13:36 - Novinkou 9. ročníku Stavební regatty je DRON - ze břehu či z paluby lodě ovládaný vrtulník, který gopro kamerou bude natáčet atraktivní záběry ze závodu. Jedná se o společný projekt Yachting Holidays a 4sail.

13:57 - Start tréninkové rozjížďky byl odložen, další rozhodnutí hlavního rozhodčího očekáváme ve 14:30 hod.

14:45 - Startovní loď zakotvila u ostrova Gnalič. Start bude v 15:15. Plánovány jsou celkem dvě tréninkové rozjížďky, první jednokolová a druhá, pokud to vítr umožní bude na dvě kola. Je pod mrakem a dusno. Velmi slabý, západní vítr.

15:07 - Startovní loď zakotvila u ostrova Gnalič. Start bude v 15:15. Plánovány jsou celkem dvě tréninkové rozjížďky, první jednokolová a druhá, pokud to vítr umožní bude na dvě kola. Je pod mrakem a dusno. Velmi slabý, západní vítr.

15:11 - Vítr ustal. Byl dán odklad. Lodě čekají v blízkosti startovní lodě na další informace...

16:20 - Začalo mírně foukat. Proběhlo stažení odkladu. Připravuje se vyzývací znamení pro start tréninkové rozjížďky. DRON v akci.

16:24 - Na startu tréninkové rozjížďky jsou připraveny tým RODOP kpt. Lukáše Neumanna, tým DORINT s kpt. Milanem Hájkem, FINEP s Martinem Trčkou, tým EBM s kpt. Lubomírem Vaisem, SKImU s kpt. Petrem Fialou, HINTON SAILIN TEAM EVEREST a kpt. Jan Hirnšal, YACHTING HOLIDAYS s kpt. Martinem Kubovým.

16:38 - Bylo odstartováno, lodě stoupají ve velmi slabém větru k první otočné bójce.Máme za sebou první úspěšný oblet DRONA nad startovním polem.

16:51 - Pořadí na první bójce: SKImU, FINEP,YACHTING HOLIDAYS,RODOP a EBM. Další lodě neodstartovali.

17:02 - První lodí v cíli tréninkové rozjíždky je tým SKIMu s Petrem Fialou, druhá HINTON SAILING TEAM EVEREST kpt. Jana Hirnšala a třetí lodí je EBM kpt. Lubomíra Vaise.

17:05 - Další pořadí v cíli RODOP s Lukášem Neumannem. Tým FINEP minul cíl...

17:10 - Vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám se další tréninková rozjižďka dnes neuskuteční. Pořadatelský tým míří do mariny, aby připravil dojíždějícím posádkám občerstvení od partnera závodu pivovaru HOSTIVAR. Další program dnešního dne je slavnostní zahájení závodu v restauraci Mariny Kornati. Začínáme v 19:30 hod.Pátek 5. září   Sobota 6. září   Neděle 7. září